Archos Platinum Range

1 View Comment Off

Archos Platinum Range

 

Archos coraz lepiej radzi sobie na rynku urządzeń mobilnych, więc na fali sukcesu firma planuje wprowadzić na rynek kolejne urządzenia – tablety z serii Platinum Range

Wszystkie tablety mają charakteryzować się identyczną specyfikacją, a jedyna różnicą między nimi mają być wyświetlacze. Z ujawnionych do tej pory informacji wynika, że za kontrolę urządzeń będzie odpowiadał system Android Jelly Bean 4.1, który z kolei będzie napędzany czterordzeniowym procesorem taktowanym zegarem o częstotliwości 1,2 GH, wspomaganym 2 GB pamięci RAM. Tablety będą ponadto wyposażone w dwie kamery, czytnik kart pamięci i złącze microHDMI.

Takie parametry otrzymają w sumie trzy urządzenia: Archos 80 Platinum, Archos 97 Platinum HD i Archos 116 Platinum.

Pierwszy model, a więc Archos 80 Platinum otrzyma najmniejszy ekran. Jego przekątna będzie wynosiła 8 cali, co w tym przypadku pozwoli wygenerować rozdzielczość 1024×768 pikseli. Będzie to matryca typu IPS. Model ten zadebiutuje jeszcze w lutym i ma kosztować nie więcej niż 199 dolarów.

Archos 97 Platinum HD będzie opcją droższą, a jego cenę ustalono na poziomie 299 dolarów. W zamian otrzymamy nieco większy ekran o przekątnej 9 cali, który będzie w stanie pracować z rozdzielczością aż 2048×1536 pikseli. Podobnie jak mniejszy brat, 97 Platinum HD również powinien pojawić się w sprzedaży w lutym.

Ostatnim przedstawicielem rodziny Platinum Range będzie Archos 116 Platinum. On pojawi się na pólkach sklepowych dopiero w kwietniu i będzie też największy i najdroższy. Tym razem przekątna ekranu wyniesie 11,6 cala, przy rozdzielczości Full HD 1920×1080 pikseli. Jego cena to 349 dolarów.

Szczególnie interesująca wydaje się być wersja 9 calowa, która dzięki rozdzielczości ekranu może zyskać naprawdę dużą popularność.

In : Wpisy

About the author

Related Articles

Archiwa