Asus Transformer AiO P1801

1 View Comment Off

 

Jeszcze nie tak dawno prezentowaliśmy ciekawy monitor Acer Smart Display DA220HQL z Androidem na pokładzie, a już teraz Asus zaprezentował inne tego typu urządzenie, które wspomnianego Acera bije funkcjonalnością i wydajnością na głowę.

Asus Transformer AiO P1801 to komputer klasy All-in-One i tablet jednocześnie. No może nie tak do końca jednocześnie, ale po kolei…

Asus Transformer AiO P1801 składa się ze stacji dokującej, która jednocześnie jest wspomnianym komputerem oraz tabletu, czyli ekranu/monitora dla całości. Sam tablet może pochwalić się dość ciekawymi parametrami. Na jego pokładzie znajdziemy procesor NVIDIA Tegra 3, 2 GB pamięci RAM o32 GB pamięci flash. Jego charakterystyczną cechą jest rozmiar, który wynosi aż 18,4 cala i pracuje w rozdzielczości FullHD 1920×1080 pikseli. Niestety z racji rozmiaru, także jego waga jest dość „imponująca” i wynosi aż 2,4 kg. Tablet posiada moduł Bluetooth 3.0 i został wyposażony w baterię 38Whr, która według zapewnień producenta, ma pozwolić na 5 godzin pracy przy jednym ładowaniu. Teoretycznie tablet pracuje pod kontrolą Androida 4.1 Jelly Bean, jednak jeśli znajdujemy się w pobliżu stacji dokującej, za sprawą jednego przycisku przełączymy się na pełnoprawny system Windows 8. Bliskość stacji dokującej jest wymagana z tego względu, że procesor tabletu nie podoła wymaganiom systemu Microsoftu, więc aby móc cieszyć się jego obsługą, stacja dokująca przesyła obraz do tabletu dzięki technologii WiFi Direct.

Z racji ograniczonej mobilności tabletu, jego główną funkcją pozostanie prawdopodobnie bycie monitorem dla komputera, a ten prezentuje się już bardzo dobrze, przynajmniej jak na urządzenia typu AiO. Oczywiście całość przypomina tradycyjne komputery tej klasy, a więc monitor, który skrywa w sobie wszystkie podzespoły, bez konieczności podłączania poczciwego „blaszaka”. Parametry Transformer’a AiO P1801 obejmują procesor Intel Core i5 3330P, 8 GB RAM DDR3 1600 MHz i 1TB dysk HDD. Jeśli do tego dołączyć dedykowaną kartę graficzną od NVIDII to otrzymujemy naprawdę wydajny sprzęt, który mógłby się sprawdzić jako uniwersalny komputer w wielu domach. Transformer AiO P1801 oferuje także napęd DVD, 4 porty USB 3.0, wyjście HDMI, oraz Bluetooth 4.0 i obsługę Windows 8 w wersji 64 bitowej.

Asus-Transformer-AiO-P1801-stacja

O dziwo Asus umożliwia potencjalnym użytkownikom jeszcze jedno ciekawe zastosowanie całego sprzętu. Pod stację dokującą możemy bowiem podpiąć zewnętrzny monitor, który zastąpi nam tablet, a sam tablet wykorzystać niezależnie.

Asus Transformer’a AiO P1801 to niewątpliwie bardzo ciekawe urządzenie, które z pewnością sprawdziłoby się w wielu domach, choć już teraz można z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że tak się nie stanie. Problemem jest cena, która wynosi aż 1300 dolarów, czyli około 4300 zł, a to oznacza, że na taką hybrydę nie będzie mógł pozwolić sobie każdy. Szkoda…

In : Artykuły

About the author

Related Articles

Archiwa