Galleon

5 Views Comment Off

Galleon

Galleon to przygodowa gra akcji w perspektywie trzeciej osoby. Wcielamy się tu w odważnego Kapitana Rhamę – żeglarza, wojownika i kartografa, który podróżuje przez tajemniczy, epicki świat. Naszym zadaniem jest zlokalizowanie starożytnego artefaktu o niewyobrażalnej mocy i uchronienie go przed niepowołanymi rękoma. W naszej długiej podróży pomagać nam będą dwie atrakcyjne kobiety – Faith i Mihoko.

Akcja gry została umiejscowiona na paru dużych, kilkukilometrowych wyspach. Jeśli możemy Galleon do czegoś przyrównać, to na pewno do serii Tomb Raider. Czeka nas tu rozwiązywanie wielu logicznych zagadek i układanek, zbieranie przedmiotów i broni oraz pokonywanie hord przeciwników. Ponownie zatem zaczniemy uruchamiać dźwignie, wciskać kładki, uciekać przed olbrzymimi kamieniami i zbliżającymi się do nas ścianami. Poziom trudności jest stopniowany i będzie stawał się coraz wyższy, oczywiście w granicach zdrowego rozsądku, tak żeby gracze nie mieli zbyt wielkich problemów.

Kapitan Rhama jest jednym z najbardziej zwinnych bohaterów komputerowych, jakiego kiedykolwiek stworzono. Autorzy dołożyli wszelkich starań, aby ta postać poruszała się płynnie, realistycznie oraz posiadała wiele umiejętności (bieg, skok, wspinaczka, pływanie itd.). Potyczki z przeciwnikiem są tutaj czystą przyjemnością. Zaawansowany system walki pozwala na wiele efektownych ruchów z orężem (do dyspozycji będziemy mieli prawdopodobnie wiele typów broni białej). Ponadto nasz bohater nie jest ograniczony i może wykonywać kilka ruchów naraz, co dodatkowo urozmaica rozgrywkę. Jednym zdaniem można powiedzieć, że możliwości naszej kochanej Lary Croft chowają się przy Kapitanie Rhama.

Kolejnym faktem, którym szczycą się twórcy Galleonu, to niezła oprawa wizualna, dopieszczona do granic możliwości. Bajecznie kolorowy, trójwymiarowy, epicki świat ma zrobić wrażenie na niejednym graczu. Dodając do tego masę efektów specjalnych, dużą dbałość o szczegóły i przy tym wszystkim bardzo niskie wymagania sprzętowe – nie powinniśmy być zawiedzeni.

Co tu dużo pisać na sam koniec? Gra zapowiada się bardzo interesująco; liczę, że mnie nie zawiedzie, a zapewnienia producenta nie są mocno ubarwione i przesadzone. Wyłącznym dystrybutorem Galleon’u w naszym kraju jest Cd Projekt, który obiecał wydać grę w całości po polsku. Konkretna data premiery nie została jeszcze jednak podana, ale wszystko wskazuje, że można się jej spodziewać pod koniec tego, bądź na początku przyszłego roku. Aha… – równolegle z premierą na PC, Galleon ukaże się również na konsolę Dreamcast.

About the author

Related Articles

Archiwa