HTC M4

3 Views Comment Off

Najlepszymi i na pewno najpopularniejszymi smartfonami, jaki pojawiły się w 2013 roku są Xperia Z, Galaxy S4 i HTC One, nie licząc modeli mniej znanych producentów. Tak przynajmniej wygląda sytuacja w przypadku urządzeń high-endowych. A jak wygląda rywalizacja półkę niżej?

Choć nie znamy jeszcze oficjalnej specyfikacji modelu Galaxy S4 mini, to właściwie w ciemno można strzelać, że to ten smartfon zgarnie największą część rynku dla siebie. Tak przynajmniej mogło wydawać się do pewnego momentu, bo HTC nie składa broni i chce walczyć o swoje także na rynku modeli mid-endowych.

Najcięższym działem wytoczonym przez HTC ma być model M4, choć jest to tylko robocza nazwa i prawdopodobnie ulegnie ona jeszcze zmianie. W rzeczywistości nie będzie to nic innego jak HTC One mini. Czy jednak smartfon ten będzie miał szansę konkurować z najnowszym SGS4 mini? Wydaje się, że tak. Co więcej, powinien zmieść swojego koreańskiego konkurenta z rynku.

Strategia modeli mini Samsunga jest dość specyficzna, ponieważ poza designem i kilkoma funkcjami, jakie dostępne są w pełnoprawnym S4, ich mniejsze odpowiedniki to wręcz zupełnie inne urządzenia. HTC chce zrobić inaczej, nadając modelowi M4 charakteru znanego ze swojego flagowca.

Specyfikacja SGS4 mini i HTC M4 będą do siebie dość podobne. W urządzeniu Tajwańczyków znajdziemy prawdopodobnie dwurdzeniowy procesor Snapdragon 400, taktowany zegarem o częstotliwości 1,2 GHz i wspomagany 1 GB pamięci RAM. Do tego 16 GB wbudowanej pamięci, akumulator i pojemności 2000 mAh i standardowe moduły łączności z WiFi 802.11 a/b/g/n i Bluetooth 4.0 na czele.

Także ekran będzie posiadał taki sam rozmiar, czyli 4,3 cale, w których zmieści się obraz wyświetlany w rozdzielczości 1280×720 pikseli. To jednak nie wszystko.

HTC M4, jako drugi smartfon w rodzinie HTC otrzyma kamerę z technologią Ultrapikseli o rozdzielczości 1,6 Mpix. O tym, że radzi sobie ona świetnie w praktyce i w większości przypadków bije na głowę inne, kilkunasto-megapikselowe aparaty innych producentów, nawet nie trzeba nikomu przypominać. Do tego należy dodać obudowę wykonaną w całości z aluminium, a także głośniki BoomSound, które znajdą się z przodu obudowy.

Jeśli wszystko się potwierdzi, to HTC powinno wypuścić ten model do sprzedaży już w lipcu, jednak w ilości jedynie 700 000 egzemplarzy. W zależności od wyników, sprzedaż na szeroką skalę miałaby się rozpocząć w bliżej nieznanym etapie ostatniego kwartału w roku 2013.

 

In : Poradniki

About the author

Related Articles

Archiwa