HTC Myst

2 Views Comment Off

Jedną z najczęściej wykorzystywanych w smartfonach aplikacji jest Facebook. Kwestią czasu wydawało się wejście na rynek urządzenia, które posiadałoby na obudowie nazwę tego właśnie serwisu społecznościowego.

Tego typu próby były podejmowane już kilkukrotnie, jednak żaden ze smartfonów, które pojawiały się do tej pory na rynku, nie był tak wspierany przez popularny serwis. Ta sytuacja ma się zmienić wraz z nadejściem HTC Myst.

Myst to robocza nazwa projektu, który zakłada partnerstwo HTC i Facebook’a w kwestii tworzenia smartfona. Jeśli plotki okażą się prawdziwe, to możemy otrzymać dość ciekawe urządzenie, które sprawdzi się nie tylko do spędzania wielu godzin na serwisie, ale także w wielu innych, typowych zastosowaniach.

Sercem urządzenia ma być dwurdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon S4 MSM8960 taktowany zegarem 1,5 GHz, wspierany przez 1 GB pamięci RAM. Do dyspozycji użytkownika zostanie oddane 16 GB wbudowanej pamięci, ale także kamera główna o rozdzielczości 5 Mpix i przednia – 1,6 Mpix.

Smartfon zostanie wyposażony w ekran o przekątnej 4,3 cali, pracujący w rozdzielczości HD (1280×720 pikseli). Całość będzie pracowała pod kontrolą Androida 4.1.2 Jelly Bean, a do komunikacji bezprzewodowej będzie wykorzystywał między innymi WiFi, Bluetooth, czy nawet LTE.

Niestety w chwili obecnej nie udostępniono żadnej informacji odnośnie wyglądu smartfona, a ni bardziej szczegółowych danych dotyczących specyfikacji. Nie wiadomo też, w czym ma przejawiać się „facebook-owości” urządzenia. Być może będzie to zestaw specjalnych aplikacji, a może po prostu charakterystyczna nakładka na interfejs. Szczegóły powinny pojawić się już wkrótce, być może niedługo po świętach, na kiedy to zwołano specjalną konferencję Facebook’a, której głównym tematem na być… Android. To bardzo prawdopodobne, tym bardziej, że opisywany smartfon ma pojawić się w sprzedaży w ciągu najbliższych miesięcy.

Specyfikacja techniczna HTC Myst:

system operacyjny Android 4.1.2 Jelly Bean
ekran 4,3 o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli
dwurdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon S4 MSM8960 1,5 GHz
1 GB pamięci RAM
16 GB pamięci wewnętrznej
kamera główna 5 Mpix i przednia 1,6 Mpix
Wi-Fi, Bluetooth, LTE

In : Artykuły

About the author

Related Articles

Archiwa