ICOU12GT

4 Views Comment Off

W ofercie chińskiego producenta elektroniki użytkowej – ICOO, znalazł się nowy tablet, który zdecydowanie zwraca na siebie uwagę – ICOU12GT.

ICOU12GT to duży tablet, który został zapakowany w bardzo zgrabne i ładne opakowanie. Jego obudowa została wykonana ze stopów aluminium i magnezu, co daje oczywiste korzyści w postaci trwałości i zwiększonej odporności na uszkodzenia i zużycie, a przede wszystkim poprawia walory wizualne całego sprzętu. Co ciekawe, obudowa mieści w sobie pełnowymiarowy port USB 2.0, ale też czytnik kart microSD i aparat fotograficzny o rozdzielczości 5 Mpix.

Największym atutem tabletu jest jednak ekran. Matryca wykonana w technologii IPS może pochwalić się przekątną 11,6 cali, a także rozdzielczości FullHD (1920×1080 pikseli). Oczywiście to jednak nie wszystko. Pod obudową pracuje czterordzeniowy procesor Allwinner A31 zbudowany na architekturze ARM Cortex-A7 o częstotliwości taktowania 1.2 GHz. Współpracuje on z dwurdzeniowym układem graficznym PowerVR SGX544 MP2 i aż 2 GB pamięci operacyjnej RAM. DO dyspozycji użytkownika oddano 16 GB przestrzeni dyskowej.

To w dalszym ciągu nie koniec dobrych wiadomości. ICOU12GT, choć początkowo przypuszczano, że będzie pracował pod kontrolą Androida Jelly Bean w wersji 4.1, w rzeczywistości otrzymał najnowszą wersję tegoż systemu.

Tablet zdecydowanie wyróżnia się rozmiarem, czego nie ukrywa sam producent i ochoczo porównuje swój sprzęt z typowymi, 7-calowymi urządzeniami. Musimy przyznać, że ICOU12GT naprawdę robi pod tym względem imponujące wrażenie. Niestety jednak rozmiar wpłynął na wagę sprzętu, która mimo materiałów wykorzystanych do produkcji obudowy musiała znacząco wzrosną i w tym przypadku wynosi 650 gramów.

Niestety data premiery, ani cena tabletu nie została jeszcze ujawniona. Mamy jednak nadzieję, ze nastąpi to dość szybko, bo ICOU12GT zapowiada się wyjątkowo interesująco.

 

About the author

Related Articles

Archiwa