LG Optimus F7

2 Views Comment Off

LG zaprezentowało niedawno dwa modele smartfonów z serii Optimus – F5 i F7. Miały one trafić do sprzedaży w drugim kwartale tego roku, jednak rzeczywistość zaskoczyła chyba wszystkich, a większego Optimusa F7 można będzie nabyć już w marcu. Niestety tylko w Korei.

Optimus F7 lub Optimus LTE III, bo pod taką nazwą smartfon będzie dostępny na koreańskim rynku, to bardzo ciekawy sprzęt, szczególnie dla osób ceniących szybką i bezproblemową wymianę danych. Zacznijmy jednak od początku.

Optimus F7 oferuje doskonały ekran o przekątnej 4,7 cala, wykonany w technologii True HD IPS, pracujący w rozdzielczości 1280×720 pikseli. W jego wnętrzu pracuje dwurdzeniowy procesor taktowany zegarem o częstotliwości 1,5 GHz, wspierany sporą ilości pamięci RAM, bo aż 2 GB. Do przechowywania danych posłuży 8 GB wbudowanej pamięci, rozszerzalnej dzięki czytnikowi kart microSD.

Smartfon został wyposażony we wszystkie najważniejsze moduły komunikacji bezprzewodowej. Na jego pokładzie znajdziemy wiec Wi-Fi 802.11 b/g/n, z Wi-Fi Direct, Bluetooth 4.0, NFC i LTE / HSPA +.

Na wyposażeniu F7 nie zabraknie oczywiście aparatów. Główny będzie wyposażony w matrycę o rozdzielczości 8 Mpix, natomiast przednia kamera uzyska rozdzielczość 1,3 Mpix.

LG Optimus F7 będzie sprzedawany w dwóch wersjach kolorystycznych: białej i czarnej, a jego cena wyniesie 600 000 wonów, co daje około 550 dolarów. Ceny na koreańskim rynku zazwyczaj są jednak nieco zawyżane, więc można spodziewać się, że zanim urządzenie trafi do Europy, koszt jego nabycia powinien się zmniejszyć.

W tej chwili nie wiadomo jeszcze, kiedy na rynku zadebiutuje mniejszy brat opisywanego smartfona, choć początkowo spodziewano się, ze to właśnie on będzie pierwszy w kolejce do kieszeni klientów. Poniżej prezentujemy specyfikację tego modelu, który pod wieloma względami ustępuje Optimusowi F7.

Specyfikacja LG Optimus F7:

system operacyjny Android 4.1.2 Jelly Bean

ekran 4,7 True HD IPS (312 ppi)

dwurdzeniowy procesor z zegarem 1,5 GHz

2 GB RAM

8 GB pamięci wewnętrznej + czytnik kart pamięci

kamera główna 8 Mpix i przednia 1,3 Mpix

akumulator 2540 mAh

wymiary 131,7 x 68,2 x 9,6 mm

lg-optimus-f5-smartfon-wyglad

Specyfikacja LG Optimus F5:

system operacyjny Android 4.1.2 Jelly Bean

ekran 4,3 IPS (256 ppi)

dwurdzeniowy procesor z zegarem 1,2 GHz

1 GB RAM

8 GB pamięci wewnętrznej + czytnik kart pamięci

kamera główna 5 Mpix i przednia 1,3 Mpix

akumulator 2150 mAh

wymiary 126 x 64,5 x 9,3 mm

In : Wpisy

About the author

Related Articles

Archiwa