Morizon – mobilny agent nieruchomości

6 Views Comment Off

Każdy kto miał okazję poszukiwać nieruchomości do kupna lub najmu wie, że nie jest to zadanie łatwe, a już z pewnością bardzo czasochłonne. Firma Morizon zrobiła krok w celu ułatwienia tej czynności, a wszystko za sprawą ciekawej aplikacji mobilnej.

Czym jest aplikacja Morizon – nieruchomości? W praktyce bardzo przypomina ona serwisy internetowe, w których znajduje się baza różnorodnych nieruchomości, jednak posiada nad nimi pewną przewagę, a mianowicie mobilność i zaskakująco przyjazny interfejs.

Przeglądanie ofert nieruchomości w komputerze to dość uciążliwe zadanie. Dlaczego? Samo wyszukiwanie interesujących lokali może nie jest problemem, jednak każdy kto musiał kiedykolwiek szukać np. mieszkania do kupna wie, że najgorszym i najbardziej męczącym etapem jest oglądanie tych mieszkań. Owszem można umówić się na kilka spotkań jednocześnie, jednak jeśli nic nas nie zainteresuje, trzeba cały proces powtarzać jeszcze raz i nie rzadko jeździć kilka razy w to samo miejsce. I tutaj znajduje się miejsca dla opisywanej aplikacji, którą możemy wykorzystać w każdym miejscu w tablecie lub smartfonie, a za jej pośrednictwem wysłać zapytanie do właściciela nieruchomości i np. umówić się na spotkanie.

Zacznijmy jednak po kolei. Główny interfejs aplikacji prezentuje nam trzy opcje, od najważniejszej, czyli wyszukiwanie, poprzez historię oglądanych nieruchomości i zbiorze ulubionych ofert, aż do ustawień.

Przygodę z Morizon – nieruchomości najlepiej zacząć od ostatniej pozycji, czyli ustawień, gdzie możemy podać własne dane wykorzystywane w formularzu kontaktowym, co bardzo przyspieszy późniejszy kontakt z pośrednikami lub właścicielami nieruchomości. Opcję takie jak historia i ulubione nie wymagają większego komentarza. Pierwsza z nich zapisuje w pamięci przeglądane przez nas oferty, a druga pozwala na stworzenie bazy interesujących nas pozycji.

Najważniejszą funkcją aplikacji jest jednak wyszukiwarka nieruchomości, której warto poświęcić nieco więcej uwagi. Po wybraniu opcji „Szukaj” zostajemy przeniesieni do menu konfiguracji ofert. Zostało ono zaprojektowane bardzo przejrzyście i intuicyjnie, więc nikt nie powinien mieć problemów z jego obsługą. Do wyboru mamy kilka podstawowych parametrów i cały szereg opcji dodatkowych. W pierwszej kolejności wybieramy typ transakcji (sprzedaż/wynajem), typ nieruchomości (mieszkania, domy, działki, lokale użytkowe), interesującą nas lokalizację, przedział cenowy, powierzchnię i wiek nieruchomości. I to w zasadzie wystarcza do uzyskania dostępu do ofert, które spełniają nasze wymagania, chyba że nasze oczekiwania są określone zdecydowanie dokładniej. Wtedy możemy dodać kolejne kryteria, jakimi charakteryzować ma się nieruchomość, a możliwości jest naprawdę wiele, od liczby pokoi rozpoczynając, na obecności określonego sprzętu rtv/agd kończąc. W sumie mamy do dyspozycji 6 kryteriów podstawowych i 20 dodatkowych.

Jeśli już odpowiednio skonfigurujemy opcje wyszukiwania, naszym oczom ukazuje się lista ogłoszeń, które mieszczą się w obszarze naszego zainteresowania. Lista ma charakter poglądowy i prezentuje zdjęcie z krótkim opisem. Możemy ją posortować według własnych oczekiwań, a następnie zabrać się do przeglądania najciekawszych ofert.

Po wybraniu interesującej nas oferty przechodzimy do zakładki z opisem nieruchomości wyświetlanej w formie tabelarycznej, wraz z krótkim opisem osoby wystawiającej ogłoszenie. Następnie możemy skorzystać z zakładki zdjęcia, gdzie obejrzymy galerię dotyczącą dane lokalu, odszukać dane miejsce na mapie, a ostatecznie skorzystać z formularza kontaktowego.

W praktyce wszystko działa bardzo płynnie, baza ogłoszeń powinna w pełni zaspokoić oczekiwania nawet najbardziej wybrednych użytkowników, a obsługa, jak już wspomniałem, jest wręcz dziecinnie prosta. Aplikacja jest darmowa, a do skorzystania z niej potrzebujemy telefonu lub tabletu z Androidem w wersji co najmniej 2.1 lub urządzenia z iOS’em. Dzięki Morizon – nieruchomości poszukiwania naprawdę są przyjemniejsze, wymagają poświęcenia mniejszej ilości czasu i nabierają płynności.

 

In : Artykuły

About the author

Related Articles

Archiwa