NEC Medias W

1 View Comment Off

Targi MWC to pokaz siły i prezentacji nowych, często bardzo oryginalnych pomysłów. Najbardziej nowatorskim (choć nie nowym) urządzeniem, jakie było można tam zobaczyć wydaje się być smartfon NEC Medias W.

O NEC’u mówiło się już wcześniej, właśnie za sprawą smartfona z podwójnym wyświetlaczem, jednak dopiero targi MWC pozwoliły bliżej mu się przyjrzeć.

Medias W to 4,3 calowy smartfon o wyglądzie nieco zbliżonym do pierwszych tego typu urządzeń samodzielnie stworzonych przez Sony. Jego stylistyka może nie robi największego wrażenia, chyba że całość rozłożymy na pół. Wtedy otrzymamy ekran o przekątnej 5,6 cala i wywołamy zdziwienie na twarzy każdego człowieka.

Już przed premiera pojawiały się głosy krytyki, które mówiły o tym, że ramka oddzielająca od siebie oba ekrany skutecznie zniechęca do korzystania z nich. Owszem, problem istnieje, co pokazują choćby zdjęcia, jednak na szczęście producent umożliwia wykorzystania ekranu na kilku sposobów i oprócz wyświetlania tej samej treści na całym – 5,6 calowym panelu, możemy pracować też niezależnie na dwóch 4,3 calowych ekranach.

Dość dobrze wypada także specyfikacja urządzenia. Do dyspozycji użytkowników oddano dwurdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon S4 z zegarem 1,5 GHz, wspomagany 1 GB RAM i 16 GB wbudowanej pamięci. Oba ekrany pracują w rozdzielczości 540×960 pikseli. NEC wykorzystało w Medis W system operacyjny Android 4.1 Jelly Bean.

Podstawowa specyfikacja prezentuje się następująco:

system operacyjny Android 4.1 Jelly Bean
dwa ekrany 4,3 o rozdzielczości 540 x 960 pikseli
dwurdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon S4 z zegarem 1,5 GHz
1 GB pamięci RAM
16 GB pamięci wewnętrznej + czytnik kart pamięci microSD
kamera 8 Mpix
akumulator 2100 mAh

In : Poradniki

About the author

Related Articles

Archiwa