Oprawianie obrazów Warszawa

16 Views Comment Off

Oprawianie obrazów
Oprawianie grafik, zdjęć, plakatów czy wyszywanek jest bardzo podobne do oprawy obrazów olejnych. Zdjęcia i plakaty zazwyczaj mają równe przekątne, natomiast różnie może być przy oprawianych grafikach i wyszywankach, dlatego i tutaj dokładne zmierzenie prac jest bardzo ważne. Najczęściej prace wykonane na papierze oprawiamy z materiałem passe-partout. Są to różnokolorowe kartony o grubości 2 mm z wyciętym pod kątem otworem, które znajdując się między obrazem a ramą harmonizuje kolory między nimi, dają obrazowi więcej przestrzeni i skupiają na nim znacznie więcej uwagi.
Tak przygotowaną pracę możemy następnie oprawić w przeróżne ramy, między innymi: aluminiowe, antyramy lub ramy drewniane pod szkło zwykłe 2 mm, szkło antyrefleksyjne 2 mm lub pleksi 1-2 mm. Jako tył-plecy obrazu stosuje się płytę twardą hdf 3 mm, tekturę litą 2 mm lub płytę piankową z klejem lub bez o grubości 3 mm lub 5 mm.
Przy oprawie luster ze względów bezpieczeństwa należy okleić tył folią bezpieczną, dzięki której, gdy lustro pęknie nie pokruszy się tylko pozostaje uszkodzone na folii.
Oprawianie obrazów Warszawa zajmuje się oprawianiem grafik, zdjęć, plakatów i innych.

About the author

Related Articles

Archiwa