Rekord upału w Austrii

5 Views Comment Off

W czwartek, w Austrii padł niekwestionowany rekord wysokiej temperatury- w trzech miejscowościach termometry wskazywały ponad 40 stopni Celsjusza, co jest pierwszym tak wysokim pomiarem od kiedy prowadzi się obserwacje meteorologiczne.

Najwyższa temperatura- 40,6 stopnia zanotowano w Neusiedl am See, mieście na północy kraju związkowego Burgenland. Pomiar ten czeka jeszcze na weryfikację, za to jako urzędowe pomiary są traktowane te oscylujące na 40,5 stopni na uzdrowisku Bad Deutsch Altenburg i dokładnie 40 stopni w Gusessing na południowym Burgenlandzie.

To oznacza, że rekord gorąca w Austrii z 3 sierpnia (39,9 stopni) przetrwał jedynie 5 dni.

W większości Austrii od jakiegoś już czasu dominują tropikalne upały, których skutki odczuwają nie tylko ludzie, ale również cała sieć komunikacyjna. Na wielu odcinkach autostrad wprowadzono zakaz przekraczania prędkości 100km/h. W Mautern, miejscowości pod Wiedniem, został zamknięty most łączący brzegi Dunaju, gdyż jego konstrukcja pod wpływem upału została znacznie przekształcona.

Sfrustrowani są również pasażerowie komunikacji miejskiej, zwłaszcza wiedeńskiego metra, ponieważ jedynie 40 procent z jego wszystkich składów jest wyposażona w klimatyzację, a nawet te często po prostu nie działają. Lepiej jest już z taksówkami, te praktycznie wszystkie mają klimatyzację.

Wzrosło również zagrożenie pożarowe, szczególnie w lasach. Aż 15 hektarów lasu zostało dotknięte przez ogień w okolicach Wiener Neustadt, gdzie do akcji zaangażowało się 380 strażaków. Ogień zajął również lasy Styrii i Karyntii.

Z ekstremalnymi upałami zmagają się również mieszkańcy Węgier, gdzie w czwartek w Budapeszcie temperatura wynosiła 38,5 stopnia. Wiele regionów kraju bez skutku oczekiwało deszczu, który nie spadł już od kilku tygodni. Upały nawiedzają również Czechy i Słowację. W Ostrawie-Porubie było 38 stopni. Pociągi międzynarodowe zostały skierowane na okrężne trasy, a na Słowacji w wielu miejscowościach, zostały ograniczone dostawy wody i zabroniono podlewać ogrody. Czechy są dotknięte suszą, która obejmuje lokalne potoki, a nawet stawy rybne.

Polska również mieści się w ekstremalnie wysokich temperaturach. W czwartek w Warszawie było 37 stopni, co jest nowym rekordem od 1994 r. gdy było tam 36,4 stopnia/

słowa kluczowe: edward snowden ufo, ufo historia, tajne ufo, strony o zjawiskach paranormalnych, wielki ptak drapieżny, harpia ptak drapieżny, tajemnica nasa, www zjawiska paranormalne, dziwne zjawiska 2013, ufo tajne akta

About the author

Related Articles

Archiwa